Карта

Рейси до: Лука Мальта Інтернешнл

Мальта

«Країна-іграшка» — так нерідко називають Мальту . Й дійсно: тут немає ані річок, ані гір, «містом» звуться дві-три вулиці, на яких розташовано лише декілька домівок. Але ці три невеличких островки, які знаходяться між Європою та Африкою, багато віків знаходилися у самому центрі історичних подій та можуть похвалитися як великою історією, так і культурними досягненнями. Теплий клімат, чисте море та гостинне англомовне населення роблять Мальту дуже привабливою для туристів, і кожен мандрівник знайде собі заняття до вподоби у цій зігрітій сонцем та посмішками країні.

Що подивитись та чим зайнятись

Палац Великого Магістра — головна будівля Валлетти, резиденція Президента Мальти, яка колись належала лицарям Мальтійського ордену. Палац відкрито для відвідувачів, всередині ви можете побачити відомий зал Ради, прикрашений цінними гобеленами, вишукані фрески та портрети у залі Послів, а також відвідати Музей зброї, що визнаний одним з найбільших у світі.

Палацову Площу, де знаходиться Палац Великого Магістра, перетинає центральна вулиця Республіки, яка є улюбленим місцем для прогулянок пішки. Вона ділить місто навпіл, і закінчується біля Форту святого Ельма, у якому розташовано Військовий музей.

Найкрасивішим палацом міста вважається Палаццо Ферреро, який раніше був збройовою палатою мальтійських лицарів. Він знаходиться на площі Свободи, а поруч із ним — Вежа Сент-Джеймс Кавальєр, де у Центрі Мальтійської творчості зберігаються роботи відомих художників країни.

Також треба відзначити палац Каса-Росса-Піккола, у якому можна ознайомитись з повсякденним життям мальтійської аристократії — у палаці постійно проживає сім’я де Піро, яка проводить екскурсії по власному будинку, іноді гідом виступає голова сімейства маркіз де Піро. Під будинком знаходиться мережа підземних ходів, яка веде до бомбосховищ, вирубаних у скелях. В одному з них відкрито музей «Сховище часів Другої світової війни».

Варто також подивитися на Церкву Єзуїтів, найстарішу церкву міста, барочний фасад якої приваблює знавців архітектури з усього світу.

Якщо культурно-історичних пам’яток вам замало, звертайтесь до багатств природи. Тим, хто любить дайвінг, обов’язково треба вирушити до всесвітньо відомих «Блакитної діри» та «Коралової печери». Дістатися туди можна за допомогою яхти, яку можна орендувати у гавані Марсамшет — північній бухті півострова Валлетта. З іншої частини бухти розташовано місто Сліма — головний центр шопінгу та розкішного відпочинку. Під час морської прогулянки можна побачити форти Святого Ельма та Маноеля, башти шпиталю Святого Луки та мальовниче узбережжя Мальти.

Окремої уваги варта традиційна мальтійська кухня, особливу гордість якої становлять страви із кролика. Вона гармонічно поєднує у собі місцеві і європейські традиції та вважається однією з найсмачніших у Середземноморському регіоні. Традиційні страви: пиріг із рибою «лампука» та спагеті із соусом з чорнил каракатиці. Мешканці Мальти дуже поважають вино власного виробництва та жартують, що пляшка вина на острові коштує дешевше за пляшку води.

Коли їхати

На Мальті не буває холодних вітрів, снігу або морозу. З листопада по квітень середня температура повітря становить +14 °С, а з травня по жовтень — +28 °С. Найбільш спекотний період — з липня по вересень, але завдяки свіжому бризу та близькості моря нестерпної спеки тут майже не буває. Температура води дозволяє купатися з травня по жовтень.

Загальна інформація

Країна: Мальта

Міжнародні аеропорти: Міжнародний аеропорт Мальти (MLA)

Валюта: євро (EUR)

Часовий пояс: UTC+2, різниця з Києвом -1 година

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Лука Мальта Інтернешнл

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.