Карта

Рейси до: Порту

Порту – стародавнє місто з середньовічною атмосферою і колоритом. Це друге за популярністю місто Португалії, де знаходиться відома вежа Клерігуш – найвища у Португалії (76 метрів). Саме тут роблять найкращий портвейн, саме тут найяскравіше сонце та море такої блакиті, яку ви побачите хіба що на Бора-Бора.

 

Чим зайнятися?

В Порту перш за все варто відвідати старе місто. Вас зачарують різнокольорові, ніби штучні, будинки. Вам здасться, що ви потрапили до казки! Архітектура тут дуже різноманітна і, навіть, хаотична. Прогулюючись старим містом, відчуваєш справжню атмосферу португальської історії і давнини. Варто пройтися по пішохідній вулиці de Santa Catarina, побачити міську ратушу Порту - Camara Municipal do Porto, площу Свободи, а також католицьку церкву Clerigos та її дзвіницю Torre dos Clerigos. Вона відома тим, що є найвищою у Португалії. Це своєрідний символ Порту.

У місті обов’язково треба потрапити на дегустацію місцевого портвейну у Сендмена. У 1790 році молодий шотландець Джордж Сендмен отримав у спадок від батька 300 фунтів для розвитку своєї справи. З цього почалася історія всесвітньо відомої компанії у індустрії виробництва вина. Образ чоловіка в плащі та капелюсі відомий кожному.

В Порту просто необхідно перейти через залізничний міст, спроектований Ейфелем. Він має назву Понте-де-Дона-Мария-Пиа і являється головною артерією міста через річку Дору. Він з’єднує два португальських міста: Порту і Віла-Нова-Ді-Гайя. Міст був сконструйований самім Ейфелем у далекому 1875 році, який виграв конкурс на реалізацію свого проекту, оскільки він підходив за бюджетом. Таким чином міст, який збудували за два роки, скоротив шлях між двома містами на 12 кілометрів. Нині він пішохідний. З нього відкривається приголомшливий краєвид на околиці.

В Порту знаходиться найкрасивіший книжковий магазин у світі. Livraria Lello & Irmao знаходиться у самому серці міста. Це найдавніша книжкова лавка у Португалії. Цікавий інтер’єр магазину не залишить ваc байдужими. Ви здивуєтеся, побачивши в його оформленні вітражі, масивні сходи, скляні полиці для книжок та декоративний фасад.

В Порту варто завітати до Будинку Музики. Це основний концертний зал міста. Тут грає Національний оркестр Порту і Барочний португальський оркестр. Споруда була спроектована відомим архітектором Колхаса і віднайшла своє втілення на площі Ротонда  да Боавішта (Rotunda da Boavista). До моменту будівництва на цьому місці проходив трамвай, нині поряд здимається величезний бізнес-центр міста. Будинок Музики прирівнюють до Берлінської філармонії та Музею Гуггенхайма у Більбао.

Ви хочете подивитися на океан з трамвайчика, який діє з 1930 року? Тоді вам варто проїхатися в одному з його вагончиків. А на вулиці Alameda Basilio Teles знаходиться цікавий музей трамваїв. Всі експонати в ідеальному стані і представляють минуле століття. В нині діючих трамваях, як і колись обшиті деревом салони та відсутні місця для сидіння. Водій керує ним стоячи, а у кінцевому пункті переходить в іншу частин вагону і прямує в протилежний бік. 

В Порту варто скуштувати каву у старовинному кафе Majestic. Воно розказує історію міста з початку 20 століття. Тут часто зустрічалися найвідоміші представники творчої еліти. 

 

Цікаво знати.

Порту – перше місто на Іберійському узбережжі, де було запущено трамвай. Маршрути трамваю зберегли свою автентичність з початку минулого століття і пролягають вздовж мальовничого океану.

 

Коли поїхати?

Місто невимовно гарне влітку. Місцеві пляжі та синій океан не зможуть залишити вас байдужими. Це чудовий вибір для любителів засмаги та пляжного відпочинку.  

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Порту

Запитання та відповіді

У місті Порту один аеропорт: Порту.
Delta, Capital Airlines, Transavia France, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, transavia, KLM і Kenya Airways пропонують прямі рейси до міста Порту.
Найдешевший місяць для перельоту до міста Порту – березень.

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.