Карта

Рейси до: Родес

Родос був заснований стародавніми греками у 4 столітті до нашої ери. Через 700 років місто відійшло до володінь Візантійської імперії на наступні 1000 років. За цей час місто зазнало суттєвого православного впливу, помітного і нині в місцевих традиціях та архітектурі. Наступними володарями острова стали турки, які прийшли на ці території у 14 столітті, а згодом Родос був завойований італійцями.

 

Куди піти?

Сучасне місто ділиться на Старе місто – історичний центр з основними надбаннями, і розташовані північніше сучасні райони, які включають в себе порт Мандракі та фешенебельний Еллі-Біч з найкрасивішою береговою лінією і променадом на острові.

У часи Середньовіччя місто майже повністю було перебудовано рицарями-іонійцями. Вони заклали високі кріпосні стіни та палаци. Турки залишили у місті мечеть Сулеймана з величезною бібліотекою, яка, до речі, чудово збереглася, а також мечеть султана Мустафи і турецькі лазні, які діють до сьогодні. Обов’язково завітайте до порту Мандракі та фортеці Святого Миколая. Тут ви знайдете вітряки та статуї оленів.

Багато залишилося і з часів стародавньої Греції. На горі Монте-Сміт можна побачити стадіон, вік якого сягає другого сторіччя до нашої ери, а також руїни античних храмів Зевса, Афіни та Аполлона. Крім того з вершини гори відкривається чудова панорама на все місто та Егейське море.

Найцікавіша вулиця міста носить ім’я Сократа. Вона бере свій початок від мечеті Сулеймана і тягнеться на захід. Основна особливість цієї вулиці – розташовані з обох боків базари. Гуляючи вулицею Сократа ви зможете пройти основні пам’ятки міста: Палац Архієпископа, Трибунал, Морські Ворота і фонтан «Морський коник». На півдні міста вулиця розгалужується на численні провулки. Один з них веде до найстарішої мечеті Родоса – Ібрагіма Паші, яка була збудована у 16-му столітті.

В місті багато церков, як православних так і католицьких. Вражають своєю красою церкви Святого Георгія і Святої Параскеви П’ятниці. Найбільший католицький собор Родоса – Візантійська Троїцька церква у минулому, а тепер Богородиці Хори. На вулиці Фануріос, поблизу вулиці Піфагора, ви знайдете невелику, але дуже гарну православну церкву Агіос Фануріос, частина якої розташована під землею.  

У Родосі багато музеїв. Найвідомішими є Акваріум, збудований аж у тридцятих роках двадцятого століття та археологічний музей, який було відкрито у спорудах Госпіталю Рицарів кінця 15-го століття. Тут знаходяться статуї Венери і Афродіти, вік яких сягає шостого сторіччя до нашої ери. Від музею починається вулиця Рицарів, довжина якої 200 метрів. Вона зберегла свій аутентичний вигляд з часів рицарів – іонітів, які заснували місто. Як і всі інші, вулиця вимощена дрібними круглими камінцями, але є щось дивне в її атмосфері.

На Площі Платіа Клеовулу знаходиться основна гордість міста – палац Великих магістрів. Ви залишитеся здивованими якістю фресок та мозаїки, які зберегли свої кольори та форму до сьогоднішнього дня.

Багато пам’яток заходиться і за межами міста. Однойменний острів є досить невеликим, тож ви сміливо можете взяти в оренду автомобіль та побувати у кожному його куточку. Варто побачити долину метеликів, яка розташована у передмісті. Серед густої зелені у природних умовах живуть тисячі різнокольорових комах. Вражаюче!

 

Цікаво знати.

Легенда розповідає, що землі небувалої краси довгий час оберігалися хвилями Егейського моря від стороннього ока. Покровителем таємного острова вважався бог Сонця – Геліос. Одного дня хвилі розступилися і принади Родоса побачили усі боги. Його краса вразила навіть Зевса. Згідно з легендою острів отримав назву на честь коханої Геліоса – німфи Родос. Багато років тому жителі острова збудували статую для свого покровителя – Колос Родоський. Нажаль через сильні вітри вона не збереглася, але слава про неї і досі шириться світом. Це одне з семи чудес.

 

Коли поїхати?

До Родосу варто їхати за гарною засмагою. Тож приїздіть влітку, коли тут бурлить активне туристичне життя, відкриті місцеві ринки та таверни.  

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Родес

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.