Карта

Рейси до Родес

Родос був заснований стародавніми греками у 4 столітті до нашої ери. Через 700 років місто відійшло до володінь Візантійської імперії на наступні 1000 років. За цей час місто зазнало суттєвого православного впливу, помітного і нині в місцевих традиціях та архітектурі. Наступними володарями острова стали турки, які прийшли на ці території у 14 столітті, а згодом Родос був завойований італійцями.

 

Куди піти?

Сучасне місто ділиться на Старе місто – історичний центр з основними надбаннями, і розташовані північніше сучасні райони, які включають в себе порт Мандракі та фешенебельний Еллі-Біч з найкрасивішою береговою лінією і променадом на острові.

У часи Середньовіччя місто майже повністю було перебудовано рицарями-іонійцями. Вони заклали високі кріпосні стіни та палаци. Турки залишили у місті мечеть Сулеймана з величезною бібліотекою, яка, до речі, чудово збереглася, а також мечеть султана Мустафи і турецькі лазні, які діють до сьогодні. Обов’язково завітайте до порту Мандракі та фортеці Святого Миколая. Тут ви знайдете вітряки та статуї оленів.

Багато залишилося і з часів стародавньої Греції. На горі Монте-Сміт можна побачити стадіон, вік якого сягає другого сторіччя до нашої ери, а також руїни античних храмів Зевса, Афіни та Аполлона. Крім того з вершини гори відкривається чудова панорама на все місто та Егейське море.

Найцікавіша вулиця міста носить ім’я Сократа. Вона бере свій початок від мечеті Сулеймана і тягнеться на захід. Основна особливість цієї вулиці – розташовані з обох боків базари. Гуляючи вулицею Сократа ви зможете пройти основні пам’ятки міста: Палац Архієпископа, Трибунал, Морські Ворота і фонтан «Морський коник». На півдні міста вулиця розгалужується на численні провулки. Один з них веде до найстарішої мечеті Родоса – Ібрагіма Паші, яка була збудована у 16-му столітті.

В місті багато церков, як православних так і католицьких. Вражають своєю красою церкви Святого Георгія і Святої Параскеви П’ятниці. Найбільший католицький собор Родоса – Візантійська Троїцька церква у минулому, а тепер Богородиці Хори. На вулиці Фануріос, поблизу вулиці Піфагора, ви знайдете невелику, але дуже гарну православну церкву Агіос Фануріос, частина якої розташована під землею.  

У Родосі багато музеїв. Найвідомішими є Акваріум, збудований аж у тридцятих роках двадцятого століття та археологічний музей, який було відкрито у спорудах Госпіталю Рицарів кінця 15-го століття. Тут знаходяться статуї Венери і Афродіти, вік яких сягає шостого сторіччя до нашої ери. Від музею починається вулиця Рицарів, довжина якої 200 метрів. Вона зберегла свій аутентичний вигляд з часів рицарів – іонітів, які заснували місто. Як і всі інші, вулиця вимощена дрібними круглими камінцями, але є щось дивне в її атмосфері.

На Площі Платіа Клеовулу знаходиться основна гордість міста – палац Великих магістрів. Ви залишитеся здивованими якістю фресок та мозаїки, які зберегли свої кольори та форму до сьогоднішнього дня.

Багато пам’яток заходиться і за межами міста. Однойменний острів є досить невеликим, тож ви сміливо можете взяти в оренду автомобіль та побувати у кожному його куточку. Варто побачити долину метеликів, яка розташована у передмісті. Серед густої зелені у природних умовах живуть тисячі різнокольорових комах. Вражаюче!

 

Цікаво знати.

Легенда розповідає, що землі небувалої краси довгий час оберігалися хвилями Егейського моря від стороннього ока. Покровителем таємного острова вважався бог Сонця – Геліос. Одного дня хвилі розступилися і принади Родоса побачили усі боги. Його краса вразила навіть Зевса. Згідно з легендою острів отримав назву на честь коханої Геліоса – німфи Родос. Багато років тому жителі острова збудували статую для свого покровителя – Колос Родоський. Нажаль через сильні вітри вона не збереглася, але слава про неї і досі шириться світом. Це одне з семи чудес.

 

Коли поїхати?

До Родосу варто їхати за гарною засмагою. Тож приїздіть влітку, коли тут бурлить активне туристичне життя, відкриті місцеві ринки та таверни.  

Найдешевші авіаквитки до Родес з...

Зображення за допомогою Flickr/Dushan and Miae

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.