Карта

Рейси до: Стокгольм

Розташований на 14 островах у протоці, що з’єднує озеро Меларен з Балтійським морем, Стокгольм вважається однією з найкрасивіших столиць у світі. Це дуже зелене місто, майже 40 відсотків його площі займають парки та островки незайманої природи, на його території налічується безліч річок, струмків та невеликих озер. Окрім того, Стокгольм – економічний та культурний центр Швеції, з величезною кількістю архітектурних і історичних пам’яток та різноманітних музеїв світового рівня.

 

Що подивитись та чим зайнятись

Починати знайомство зі Стокгольмом краще за все з району Гамла стан, розташованого на маленькому острові Стадсхолмен у центрі міста. У перекладі його назва означає «Старе місто», й саме звідси починалося будівництво шведської столиці й саме тут можна побачити найцікавіші архітектурні та історичні пам’ятки часів середньовіччя. Найбільш відомі з них: Будинок старійшин, палаци Бунде, Тессін та Оксеншерни, Стокгольмський собор, Стокгольмський королівський палац та Церква Риддаргольм – найстаріша будівля у місті.

Королівський палац у Стокгольмі є офіційною резиденцією шведських королів та одним з найбільших діючих королівських палаців у світі. Незважаючи на те, що у палаці регулярно відбуваються офіційні прийоми, значна його частина відкрита для відвідувачів. Зокрема на території палацу діють численні музеї, серед яких найбільш варті уваги Скарбниця, де зберігаються королівські регалії, Арсенал з великою колекцією зброї та Музей Три Корони, присвячений історії палацу.

Відвідуючи королівський палац, не пропустіть церемонію зміни почесної варти – яскраве видовище, що супроводжується грою військового оркестру та відбувається щодня з 23 квітня по 31 серпня та по середам і вихідним дням в іншу пору року.

Окрім вражаючої архітектури, Стокгольм славиться своїми музеями, яких тут налічується близько 70. Музей сучасного мистецтва може похвалитися однією з найвизначніших колекцій мистецтва ХХ століття у Європі, зокрема тут представлені роботи Сальвадора Далі, Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Енді Уорхола та багатьох інших видатних художників цього часу. У Національному музеї Швеції зібрана величезна колекція картин та витворів прикладного мистецтва шведських майстрів.

Якщо ви подорожуєте з дітьми, або самі зростали на казках про Карлсона, Пеппі Довгупанчоху та мумі-тролів, неодмінно відвідайте Юнібаккен – музей казок, присвячений творчості шведських дитячих письменників, зокрема неперевершених Астрід Ліндгрен та Туве Янсон.

На околиці Стокгольму, у містечку Лідінге, розташований ще один цікавий й незвичайний музей – Сад Міллеса або Міллесгорден. Це великий сад-музей, де архітектурні і скульптурні витвори мистецтва перебувають у гармонії з природними красотами ландшафтного парку.

Ще одна оригінальна пам’ятка шведської столиці, яку просто не можна обійти увагою – стокгольмське метро, або як його ще називають «найдовша художня галерея у світі». Античні скульптури  і мозаїчні панно, відео інсталяції і фонтани – сотні сучасних діячів мистецтва приймали участь у його створінні. Та найвідоміші станції стокгольмського метрополітену зобов’язані своїм зовнішнім виглядом у першу чергу самій природі – грубо видовбані у скелях і підсвічені різнокольоровим світлом, вони дарують відвідувачам незабутні враження.

 

Коли поїхати

На погоду Стокгольма у значній мірі впливає близькість Гольфстріму, клімат у місті помірний морський, з довгою м’якою зимою та прохолодним літом з частими дощами. Середня температура у зимові місяці становить від 0 до -3 °C, влітку - +15-18 °C. Незважаючи на досить теплу зиму, краще відвідувати Стокгольм все ж в літні місяці, бо зимою світловий день тут дуже короткий, а влітку навпаки настають «білі ночі», що дає можливість використати свій час з максимальною користю.

 

Загальна інформація

Країна: Швеція

Міжнародні аеропорти: аеропорт Стокгольм-Арланда (ARN)

Валюта: шведська крона (SEK)

Часовий пояс: CET(UTC+1, влітку UTC+2), різниця з Києвом -1 година

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Стокгольм

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.