Карта

Рейси до: Брюссель

Незважаючи на те, що сьогодні Брюссель фактично виконує роль столиці сучасної Європи, це невелике старовинне місто продовжує чарувати затишною та трохи казковою атмосферою. Так, відомі усім штаб-квартири блоку НАТО і Ради Європейського союзу та Пісяючий хлопчик – далеко не єдине, чим славиться Брюссель. Окрім численних історичних пам’яток та розкішних музеїв місто відоме бурхливим культурним життям, тож купуючи квиток до Брюсселя, звіртеся з розкладом концертів та виставок, а також з календарем свят, які проходять тут дуже яскраво.

 

Що подивитись та чим зайнятись

Брюссель можна назвати еталоном західноєвропейського міста. Тут панують чистота та охайність, спокій та добробут, ввічливість та доброзичливість, і все це – на фоні дивовижної архітектури різних історичних періодів. Вулицями Брюсселя приємно просто прогулюватися куди очі ведуть, роздивляючись старовинні будівлі, з перервами на запашну каву у затишних кафе або у численних цукернях, де продають неймовірно смачний шоколад ручної роботи.

Знайомство з Брюсселем зазвичай починається з його серця – площі Гран-плас, оточеної будівлями у стилі бароко, які належали свого часу різним гільдіям. Також увагу пригортають міська ратуша – шедевр пізньої брабантської готики з 90-метровою дозорною вежею та так званий «Будинок Короля», де свого часу розміщувались склади, трибунал та в’язниця, а зараз працює Музей міста Брюсселя.

Неподалік від площі Гран-плас знаходиться один з найвідоміших фонтанів Європи, той  самий Пісяючий хлопчик. Всі знають про його існування, та не всім відомо, що цей хлопчик є володарем гардеробу, якому можуть позаздрити навіть голлівудські зірки. У музеї в «Будинку Короля» зберігається близько 800 нарядів – від форми національної збірної з футболу до костюма Елвіса Преслі, - в які хлопчика наряджають під час відповідних подій або свят. Також у центрі Брюсселя можна відшукати менш відомі статуї Пісяючої дівчинки та Пісяючого песика.

Ще один символ Брюсселю – Атоміум, збільшена у 165 мільярдів разів модель фрагменту кристалічної ґратки заліза. Ця футуристична споруда висотою 102 метри, що була збудована до Всесвітньої виставки 1958 року, символізує мирне використання енергії атому. До Атоміуму можна потрапити усередину – шість з дев’яти «атомів» відкриті для відвідувачів та містять у собі виставкові зали, а у найвищому з них розташовані оглядова платформа і ресторан з панорамними видами Брюсселя.

У безпосередній близькості від Атоміуму знаходиться ще одна популярна пам’ятка Брюсселю – парк Міні-Європа. На його території зібрано 350 моделей найвідоміших пам’яток країн Європейського Союзу у масштабі 1:25. Макети відрізняються високою деталізацією, а міста «живуть» - їздять автомобілі, працюють повітряні млини, злітають літаки.

Є в столиці Бельгії ще одна унікальна пам’ятка – комікси. Брюссель – батьківщина коміксів, тут народилися такі відомі персонажі, як Тентен, Марсупіламі, Гастон. Окрім відповідного музею з колекцією з понад 25 тисяч коміксів, у багатьох районах міста можна натрапити на комікси, намальовані на стінах будинків.

 

Коли поїхати

Клімат у Брюсселі помірний морський, тож навіть узимку стовпчик термометру рідко спадає нижче нуля. Літньої спеки тут також не буває, середня температура у липні й серпні становить близько +18 °C. Найбільша кількість опадів спостерігається у листопаді й грудні, тому плануючи поїздку у ці місяці краще присвятити більше часу культурній програмі.

Найцікавіше у Брюсселі буває під час різдвяних свят, коли місто розквітає яскравими вогниками і сповнюється ярмарковим гомоном, та кожного парного року наприкінці літа, коли тут відбувається свято квітів, а центральна площа міста перетворюється на різнокольоровий квітковий килим.

 

Загальна інформація

Країна: Бельгія

Міжнародні аеропорти: Брюссельський аеропорт (BRU), Брюссель-Шарлеруа (CRL)

Валюта: євро (EUR)

Часовий пояс: Часовий пояс: CET(UTC+1, влітку UTC+2), різниця з Києвом -1 година 

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Брюссель

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.