Карта

Авіаквитки Будапешт

Будапешт, що розкинувся по обидві береги Дунаю, – це єдина в Європі столиця зі статусом міста-курорту. Більш ніж 120 термальних джерел і 26 купалень розташувалися на його території. А ще відразу сім прекрасних островів знаходяться в межах міста, їх мальовничі береги з'єднані чудовими мостами, а сам Будапешт просто потопає в зелені. Сучасний Будапешт – це культурний і діловий центр Угорщини, місто з неповторною романтичною атмосферою, багатою історичною спадщиною і цікавими музеями.

 

Що подивитись та чим зайнятись

Три міста – Буда, Обуда і Пешт – злилися на берегах Дунаю в нинішню столицю Угорщини. Щоб якнайкраще оцінити красу міста, варто спочатку вирушити на мальовничий пагорб Геллерт. Тут обладнані зручні оглядові майданчики, з яких відкривається прекрасна панорама.

Найбільш грандіозна споруда Будапешта – Кріпосний палац. Його видно майже з будь-якої точки міста. Обов'язково прогуляйтесь вуличками Кріпосного кварталу з середньовічною забудовою та відвідайте будівлю угорського парламенту – одну з візитних карток Угорщини, де проводяться екскурсії для туристів і розташований Національний музей.

Аби продовжити знайомство з містом, прогуляйтеся будапештськими Єлисейськими Полями. Саме так часто називають проспект Андраші, головний проспект столиці Угорщини і величну пам’ятку світової архітектури. Окрім цього, проспект Андраші може похвалитися тим, що під ним розташована перша гілка найстарішого в Європі метрополітену. Тож не полінуйтесь спуститися під землю та здійснити невеличку поїздку по «історичній» першій лінії метро Будапешта.

Яскравий архітектурний ансамбль головної площі Будапешту належить до пам'яток світового масштабу і охороняється ЮНЕСКО. І не дивно, адже в одному ансамблі Площі Героїв викладена тисячолітня історія країни. Місцеві екскурсоводи часто розповідають туристам історію Угорщини саме по експозиції Площі Героїв. Прикрашають її, до речі, високі колони і величні монументи угорських королів, а також відомих борців за свободу країни. В ансамбль площі входять монумент Тисячоліття, будівлі Музею витончених мистецтв та виставкового залу Мючарнок.

Неподалік від площі розкинувся напрочуд гарний парк Варошгилет, в якому розташовані знамениті купальні Сечені. У цьому ж парку є ще один унікальний пам'ятник – Замок Вайдахуняд. Його історія цікава тим, що спочатку, в 1896 році, він був задуманий як «Історичний павільйон» до святкування 1000-річчя здобуття угорцями батьківщини. Проект, виконаний з фанери, дерева і пап'є-маше включав елементи 21 відомих споруд Угорщини. Однак задумка так сподобалося мешканцям Будапешта, що пізніше проект втілили в камені.

Шанувальникам живої природи варто відвідати острів Маргіт - природний заповідник з чудовим дендрарієм. Якщо ви подорожуєте з дітьми, то варто затриматися і в парку Варошгилет. Екзотичні види дерев і квітів, штучні озера та канали сподобаються вам, а зоопарк і парк атракціонів - дітям.

Ще одна візитна картка міста – Рибальський бастіон. Приголомшлива споруда з білого каменю приваблює своєю красою туристів і мешканців Будапешта. Рибальський бастіон ніколи не використовувався як оборонна споруда, а свою назву отримав завдяки ринку рибалок, який знаходився неподалік.

Будапешт – це не тільки ділова столиця Угорщини, а й важливий культурний центр з численними музеями та художніми галереями, в яких представлені сотні тисяч витворів мистецтва різних історичних періодів.

Базиліка Святого Іштвана, Будайська фортеця, колоритна Церква Святого Матьяша, площа Ференца Деака –  у Будапешті є ще чимало пам'яток на будь-який смак. І не забудьте вирушити на прогулянку Дунаєм ввечері. З річки відкривається найбільш романтичний краєвид на усі мости міста та сам Будапешт.

 

Коли поїхати

У Будапешті цікаво завжди. Тут проводиться безліч свят та фестивалів, тому обирати дату подорожі можна під певні заходи. Клімат у місті помірно-континентальний, з м'якою і короткою зимою та жарким і тривалим літом. Середня температура влітку становить +22 °C, а у зимові місяці від 0 до -2 °C. Зважаючи на досить спекотне літо і наплив туристів цієї пори року, краще відвідувати Будапешт навесні або восени.

 

 

Загальна інформація

Країна: Угорщина

Міжнародні аеропорти: Будапешт Феріхедь (BUD)

Валюта: угорський форинт  (HUF)

Часовий пояс: CET (UTC+1), різниця з Києвом -1 година

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Будапешт

Запитання та відповіді

У місті Будапешт один аеропорт: Будапешт.
Transavia France, KLM, Shanghai Airlines, Norwegian, Czech Airlines, Laudamotion, Austrian Airlines і TAROM пропонують прямі рейси до міста Будапешт.
Найдешевший місяць для перельоту до міста Будапешт – травень.

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.