Карта

Рейси до: Дублін

Дублін

Столиця Смарагдового острову, який віками виборював власну незалежність, вабить шанувальників як творчості Джойса, так і пивоварні Гіннес. Незважаючи на столичний статус, сучасні хмарочоси та бізнес-центри майже не захопили місто, і їхати у Дублін треба саме за старовинною архітектурою, історичними пам’ятками, величезними соборами та прогулянками по місцях, де блукали герої «Улісса».

Що подивитись та чим зайнятись

Центральна вулиця під назвою О’Коннел-Стріт — популярне місце для прогулянок пішки, саме тут на вас чекають ресторани, казино та паби, а ввечері — дискотеки та нічні клуби. Вдень приємно гуляти поблизу, у невеликому старовинному районі під назвою Темпл-Бар: затишні тінисті вулички, стародавні будівлі та стилізовані паби дуже подобаються гостям міста.

Головна архітектурна пам’ятка та найважливіша церква Дубліну — собор Святого Патрика, який знаходиться на центральній площі міста. За звання головної церкви із собором Святого Патрика сперечається собор Христа, який не поступається йому віком та архітектурним значенням. Побачити на власні очі і приголомшитися красою та величчю — цього, безумовно, заслуговують обидва собори.

Ще одна визначна історична будівля міста — Дублінський замок, де зберігається бібліотека Честера Бітті, музей із величезним зібранням унікальних пам’яток каліграфічного мистецтва та рідкісних книг.

Обов’язково треба побачити Трініті-Коледж — архітектурний комплекс неймовірної краси, відкритий для відвідувачів, у бібліотеці якого зберігається давня пам’ятка ірландської культури — Келлська книга.

Серед цікавих місць не можна не назвати площу під назвою «П’ятнадцять акрів», що розташована на території Фенікс-парку. Ця площа — історичне місце, на якому століття тому проводилися турніри та дуелі, а в наші часи розташувалися ігрові майданчики. Майже щотижня тут проходить якесь змагання, наприклад, літаючих повітряних зміїв. Територія самого Фенікс-парку (визнаного доречи найбільшим парком у світі) також варта уваги — тут можна побачити більш ніж 300 видів рідкісних рослин, відвідати замок Ештаун та Дублінський зоопарк.

Розповідаючи про Дублін, важко не згадати національну гордість ірландців — пиво «Гіннес». Музей пивоварні розташований біля заводу, який функціонує з XIXсторіччя. Там гості можуть подивитися, з яких інгредієнтів вариться пиво, як проходить процес його витримки та продегустувати свіжий напій на верхньому поверсі пивоварні. Він спеціально обладнаний під бар, де відвідувачі можуть насолоджуватися не лише пивом, а й панорамою Дубліну — бар має круглу форму, а всі його стіни зроблені з прозорого скла.

16 червня все місто шанує пам’ять видатного ірландського письменника Джеймса Джойса та повторює маршрут його героя Леопольда Блума. Якщо ви потрапили у Дублін в ці часи — неодмінно прийміть участь у цьому заході, прогуляйтеся містом разом із його мешканцями і ви гарантовано отримаєте незабутні враження.

Коли їхати

Клімат міста — помірний морський, із м’якою зимою та нежарким літом. Літні дні, як правило, досить теплі, проте дощі теж трапляються часто. Взагалі погода в Ірландії непередбачувана — дощ та яскраве сонце змінюють один одного декілька разів на день. Найкращими місяцями для візиту вважаються травень, червень та вересень: туристів меншає, погода гарна, а світовий день довгий. Ірландію називають країною майже вічної весни: ви можете не боятися сильного холоду, але не забудьте дощовик та парасольку.

Загальна інформація

Країна: Ірландія

Міжнародні аеропорти: Дублінський аеропорт (DUB)

Валюта: євро (EUR)

Часовий пояс: UTC+1, різниця із Києвом -2 години.

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Дублін

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.