Карта

Рейси до: Спліт

Спліт – друге за величиною місто Хорватії та важливий транспортний вузол країни. Більшість туристів приїздить до нього лише заради того, щоб пересісти на пором до сусідніх островів, де розташовані відомі курорти. Так, у Спліті немає білосніжних піщаних пляжів, але це місто з 1700-річною історією та неповторною середземноморською атмосферою заслуговує на те, щоб зупинитися тут хоча б на пару днів.

 

Що подивитись та чим зайнятись

Найважливіша історична пам’ятка Спліту – Палац Діоклетіана, огороджене високими мурами містечко, навколо якого свого часу і зросло місто. На території палацу добре збереглися будівлі давньоримських та середньовічних часів, серед яких храм Юпітера, перероблений згодом у християнський, площа Перистиль, оточена мармуровими колонами, та собор Святого Дує, побудований на місці мавзолею Діоклетіана у ранньому середньовіччі. Палац Діоклетіана вважається одним з найцікавіших давньоримських пам’ятників Європи та входить до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО.

У північно-західному передмісті Спліта можна відвідати ще одні мальовничі руїни – залишки римської колонії Салона, яка була столицею провінції Далмація. Тут також збереглися пам’ятки як давньоримської епохи, так і раннього середньовіччя. Серед них – величезний амфітеатр, громадські бані, система водопроводу та старовинне християнське кладовище. Також на території Салони працює Археологічний музей з багатою колекцією експонатів античної епохи.

У Спліті є також багато інших цікавих музеїв, пов’язаних з історією міста та всієї країни. Серед них можна виділити Етнографічний музей, розташований у ратуші XVстоліття, Морський музей у фортеці Гріпе та Музей міста Спліта у палаці Папаліч. Музеї образотворчого мистецтва та численні картинні галереї Спліта також заслуговують уваги, якщо ви цікавитесь живописом.

Але сучасний Спліт відомий не лише історичними пам’ятками та приємним кліматом. Тут є великі торгівельні центри, дорогі бутіки та нічні клуби з музикою на будь який смак. Окремої уваги заслуговують місцеві ресторани, де просто необхідно скуштувати свіжі морепродукти під бокал місцевого вина або кухоль хорватського пива Karlovačko.

У Спліті також є багато місць для приємних неспішних прогулянок. Мальовнича дорога, що веде на гору Мар’ян, проходить через затишні старовинні квартали та романтичний сосновий ліс, а з самої гори відкривається чудова панорама міста. Увечері добре прогулюватися морською набережною Ріва, розцвіченою яскравими вогнями та оточеною численними кафе і ресторанчиками.

 

Коли поїхати

М’який субтропічний клімат робить відвідування Спліту приємним будь якої пори року. Але туристичний сезон триває у цьому регіоні з травня по жовтень, коли погода сприятлива для купання у Адріатичному морі, а з пристані Спліту відходять численні пороми на курортні острови – Хвар, Брач, Віс та Корчулу.

Любителям мистецтва буде цікаво відвідати Спліт у період з середини липня по середину серпня, коли у місті відбувається традиційний літній фестиваль. Театральні постанови та музичні концерти у рамках фестивалю проходять не лише у театрах, а й на відкритих майданчиках у Старому місті.

 

Загальна інформація

Країна: Хорватія

Міжнародні аеропорти: Аеропорт Спліт (SPU)

Валюта: хорватська куна (HRK)

Часовий пояс: Часовий пояс: CET(UTC+1, влітку UTC+2), різниця з Києвом -1 година

Можете летіти в інший аеропорт? Знайдіть аеропорти поблизу, щоб більше заощадити.

Аеропорти поблизу міста Спліт

На цій сторінці відображаються лише найнижчі орієнтовні ціни, знайдені за останні 45 днів.